2010
Tak malouši zase nejeli. Asi je vyplašila zima, mráz a sníh na silnicích. Vypravilo se nás 19. Sněžilo a na Uazu byla ledová čepice. Matěj vylezl nahoru a házel to po nás. Když vykydal střechu a dorazil Kanec s dětma,  vyjeli jsme. Dálnice byla mokrá, sníh padal, a někteří řidiči jeli jak magoři. Za Dobříší jsme sjeli z dálnice a silnice se ještě zhoršila. Jeli jsme pomalu ale jistě. Ve Hbitech jsme počkali na autobus a přibalili ty čtyři z busu. V Luzích se ukázalo, že trnky okolo cesty se pod sněhem navalili do cesty a my neprojeli. Nechali jsme auto na začátku pole a šli pěšky. Bílá pohádka. Sníh křupal, potok kryl led a baráku byla zima. Zatopili jsme, večeřeli, vařili čaj a společensky se bavili. Pak přijel Milan a zbytek výpravy.
V sobotu jsme vstali na nákup, umyli si klafáky a vyrazili s batohem. Po snídani jsme šli na svah.
 Sáně, pytle a lopaty. První jízdy nestály za moc. Než jsme protlačili stopu ve sněhu. Pak to ale začalo fičet. Byla to ďábelská jízda. Jen co je pravda.
Taky jsme protáhly sněžníce. Nahoru jsme šli a z kopce běželi.
Taky jsme běhali z kopce bez sněžnic.

 Pak jsme šli dodělat rizoto. Po obědě jsme vyráběli ozdoby, stavěli stromeček, chystali salát, balili řízky a dárky. Když jsme měli připraveno, šli jsme ještě na chvíli ven. Hráli jsme na mravence a dost se u toho pošlapali a nasmáli.

Po hře jsme dodělali večeři, jedli a rozdávali dárky. Ježíšek nás bohatě podaroval a  my zajeli nové hry.

Sáňkování, mravenci a ostatní akce nás odrovnali tak, že v půl jedenácté jsme byli ve spacácích.

pečiva jsme měli hrozně moc

 

kašparů taky

a obří mikádo sloužila jako

 maxi-drbátko

V neděli jsme vstali okolo osmé a pomalu se rozhýbávali. V noci bylo až mínus 18 a ráno bylo ještě dost frišno. Šli jsme na procházku, ale zase jsme skončili u mlejna na pytlích a lopatách. Dneska to fičelo líp na lopatách než na pytlích.

V poledne bylo na čase jít zkontrolovat oběd. Neudělal se. Zase to čekalo na nás. Bramborové knedlíky, spousta cibulky a prdík masa. Pak už jen úklid, úklid a nakonec úklid. Když jsme to dodělali, uklidili jsme a šli pro auto. Pokud byla cesta do Luhů "nepříjemná", tak ta nazpátek byla stejná. U školy jsme byli v půl pátý. Tak nazdárek

Další fotky z výletu jsou tydy teda tudy teda tady