Vánoce, Vánoce po roce Vánoce, Vánoce

 

V pátek jsme se ve čtyři sešli za krutého mrazu. Ukázal se zdaleka ne tak krutý, jak se původně zdálo. Naložili jsme batohy a na ně přihodili Malouše. Ostatní šli na autobus nebo čekali u Kouřilů na Milana. Setmělo se a vítr proháněl sníh po silnici. V autě zima jak na Sibiři a vůbec to neubíhalo. Za Mníškem leželo na dálnici 5 cm sněhu a auto na střeše, -9°C. U Dobříše jsme zastavili na čůrání u pumpy (-11°C). Pak už to bylo jen kousek. Cesta trvala celkem 2,5 hodiny.
Odemkli jsme barák, vynosili batohy a zatopili. Chvilku po nás přijel Milan a za ním dorazili "autobusáci". Snědli jsme večeře a mladí si šli lehnout.
 Ta cesta jim dala do těla. Starší seděli u stolu, povídali si, Jakub s Matějem chvilkama řvali, a pak jsme se pomalu začali trousit do spacáků.

  Ráno jsme šli na nákup. Doprovodili nás Majda, Nikolas, Tadeáš, Eliška, Péťa a Julča s Agátkou.

Po snídani jsme vyrazili hledat stromek. Přešli jsme potok, po louce ke mlýnu a pak roklí nahoru. Výstup po stráni byl těžký. Třásli jsme stromy aby padal sníh a dělali na zemi andělíčky. Našli jsme ležící stromek a vyrazili na rizoto.
Po obědě jsme sáňkovali a hráli lakros. Sníh u baráku jsme brzy ojezdili a tak přišla na řadu louka u mlejna.

Fičelo to tak, že se báli všichni. Ještě teď si přikládám olejové obklady, jak to bylo hrbolaté, rychlé, neřiditelné ... .

Po návratu jsme se vrhli na salát, řízky, vánoční ozdoby, prostě Vánoce. Když bylo všechno hotové, zazvonil Ježíšek a Rozdali jsme si dárky a brzo do hajan. 

Teplota lezla dolů každou minutou.

 

Ve tři v noci bylo -9, v pět -12 a v půl osmý už -17°C. To už pak vydrželo.

Ráno se nám nechtělo moc  vstávat, obzvlášť proto, že starší dost dlouho ponocovali.

V neděli už jsme se jen tak maličko poflakovali. K obědu byly párky. Pak jsme uklidili a začali se přesouvat do Prahy.

 

 

Další fotografie jsou zde