Tahle Sněžka neni pro mladý

 

Účast nebyla velká. Z malých nakonec nejel nikdo a ti věkem prostřední byli na škole v přírodě. Tak jeli jen starší. Věkem nejmladší byli Sam, Bára a Tereza a pak taky Bára od Pepy.

U školy jsme si rozdělili jídlo, na Hlaváku dali batohy ke Kancovi do auta výměnou za Terku a Sama. Tolik batohů i s jídlem za dva? To se vyplatí?!?

Alík přišel pozdě. Pak jsme mu utekli na nástupiště a on nás nemohl najít ani se dovolat. Ještě zjistil, že si doma zapomněl peníze, tak se chtěl vrátit. Mezi tím jsme mu zavolali, tak se zase vracel na nádraží. No stihnul to, ale jen tak tak.

Našli jsme si místa v kupé a průvodčí nám řekl, že naše kupé jedou jen do Hradce. Tak jsem se stěhovali. Holky pak hrály na zemi pexeso a karty a cesta nám příjemně ubíhala.
V Trutnově jsme přeskotačily na druhý vlak do Svobody. Tam jsme čekali hodinu. Šaškovali před kamerami hlídajícími nádraží, foukali bublifukem a hráli hrad. V Peci jsme byli v půl desátý a Kanec vyjel až nahoru, takže batohy jsme nenesli. Došli jsme na Horezdar a za chvilku už spali.
V sobotu ráno jsme vstali v klidu a přijel Pepa s Bárou. Dojít za Tomíkem až na Vápenku se ukázalo moc. Ani možnost navštívit  Bleska nás tam nedostala. Vyrazili jsme na Sněžku ve slušném tempu. Andy (pes) nás hnal.
U trkače byla přestávka a tatranka.

Sam se vydal mimo cestu a sami vidíte, jak dopadl.

   
V sedle nad Obřím dolem jsme maličko vydechli a pak vydupali poslední část.
Nahoře jsme se vyfotili a v polské kosmické lodi poobědvali. Díky Bohu za ni. Česká poštovna byla jako obvykle zavřená.
Sestup proběhl dynamickým způsobem. Částečně jsme šli, částečně jeli na lopatách a částečně běželi. Především běh pod lanovkou z Růžohorek byl víc než dramatický. Celkem se divím, že se nikdo z nás nepřizabil.
V neděli jsme hráli honičku v labyrintu a pak Hutututu. Velcí tomu dodali na dravosti.
Pak jsme snědli oběd, uklidili a hnali na autobus.
 

Chcete vidět další fotky?

   Tak tady