Golem

Celý den byla zima, zato dost pršelo. Účast se dala čekat nízká. Nakonec se sešlo 19 hledačů. Osmnáctkou jsme dojeli k Národnímu divadlu. Zrovna, když jsme míjeli telefonní budku, začala zvonit.

A že prej je tam zpráva a že máme hledat. Tak jsme hledali. Zpráva tam byla, jen byla na kousky. Když jsme jí složili, vyrazili jsme na Staromák hledat muže se zvláštním znamením. Prozradil ho šém na čele (velikosti tenisáku). Prvním dal jeden ze 4 šémů a pořád říkal synagoga, jen nevěděl která.
Nápovědy: Pomeranče, Argentina, Býk a flamenco situaci vyjasnili - Španělská. Teď jí jen najít.
Před Španělskou synagogou stál Kafka a dva policajti. U Kafky jsme našli další šém a šifru, která nás poslala na Karlův most.
Tam byla připravena petice za oživení Golema. Kdo sehnal jako první 10 podpisů pod petici, získal další šém.

Pak jsme šli podle návodu. U Sovových mlýnů byla mimina, další šém a Míša, která  nás zavedla na nábřeží proti Střeleckému ostrovu. Všechny 4 šémy jsme dali do důlků, odříkali zaklínadlo, které jsme vybojovali u mimin, a na ostrově se rozezněl saxofon a rozsvítil se Golem. Krása. Ta cesta stála za to. Na Střeleckém ostrově jsme dostali malé hliněné Golemy a bonbóny. Mladší šli na tramvaj a o půlnoci byli u školy. Ti starší měli před sebou ještě jeden úkol.  

Zase schovat Golema. Je moc velký a tím moc nebezpečný.  Jeden vždycky ležel na nosítkách a ostatní ho nesli.  Na kopec, aby ho voda nerozpustila. Nosítka s ležícím indiánem budila pozornost všude.

Nosiči se pravidelně střídali a vzali to dost fofrem.

Ve 12 jsme byli u rozhledny. Vydechli jsme, složili nosítka a pustili se dolů. slezli jsme pod Petřín, zamávali Míše a Božce a šli přes most na tramvaj. Cesta s pánem který  moc nevoněl, se zdála nekonečná. Vystoupili jsme na Paloučku. Doprovodili Goťáka, Bleska s Koněm, Kubu, Lukáše, Anežu, Anču, Tomíka, Šimona, Matěje ...                                                                                               Dobrou noc

 

webová galerie