Krůta 2011
Do středy jsme zase nevěděli, kolik nás pojede. Konečné číslo se zastavilo na 40. Hrůza.
Ve 4 jsme se sešli u školy. Opožděné jednotky odjížděly v půl páté a v pět. Poslední auto jelo až v sobotu.

Po příjezdu jsme vytáhli vozík z brodu a okamžitě začali stavět týpka. V tomhle počtu jsme jich potřebovali 6. Malí nosili tyče, další roztahovali plátna, starší svazovali trojnohy, stavěli tyče, zvedali plátna, zasouvali spínací jehlice a kolíkovali. Pak už jen ohniště, kameny, dřevo .... No a byla tma.

 
Konečně jsme se dostali k večeři. Ale bylo to jen tak tak. Málem jsme to za světla nestihli. Ubytovali jsme se, zapálili ohně a nejmenší se zachumlali do spacáků. Dobrou noc.
Ráno bylo dost chladné. Je dva nad nulou. Malí kluci se ráno vzbudili brzy. Chvíli tak jako zlobili a pak začali ve tři čtvrtě na sedm kokrhat, kohouti ušatý. Tak jsme vstali, umyli se a šli nakoupit. Vzali jsme pečivo a nějaké další drobnosti.
   
Během celého dne jsme hráli hry, nosili dřevo do teepee, kluci pálili trávu ve stanu, takže večer smrděli jak popelník a samozřejmě jsme pořád točili krůtou.
V pět byla hotová. Sedli jsme si okolo ohně a začali mávat nožema. Okrajovali jsme toho ptáka až do půl sedmé. Pak už nikdo nemohl.  Než jsme uklidili, byla skoro tma. Starší připravili bojovku pro malé.
Nechtělo se ji, ale nakonec přemohli strach a šli. Překonali se došli až na konec.
Ráno byla stejná zima jako sobotu, jen malí kluci nekokrhali.
Šli jsme na malý výlet přes Cholínskou.
Cestou jsme hráli Číňana v zákopu s našli asi 30 hříbků. Objali jsme velký kráter na Cholínské a pak se vrátili domů.
Snědli jsme rizoto, uklidili v domě, naseli do vozů a vyrazili ku Praze.
Domů jsme dojeli bez problémů, tedy pokud malé zvracení není problém.